Mniej lub bardziej tajemnicze przejściówki, których jeszcze nie miałem jak użyć. Czas pokaże jak to działa – więcej informacji w przyszłości.
Mniej lub bardziej tajemnicze przejściówki, których jeszcze nie miałem jak użyć. Czas pokaże jak to działa – więcej informacji w przyszłości.
Pudełko #1: http://computers.popcorn.cx/apple/peripherals/network/ethernet/ethernet-aui-02.jpg
Pudełko #2: http://www.welovemacs.com/m0437.html
Generalnie na początku lat 90. sieci Ethernet budowano przy użyciu 2 różnych standardów okablowania – BNC (wypadło już z użytku) i RJ45 (używane do dzisiaj). Apple zamiast umieścić obydwa rodzaje złącz w Macintosh’ach z kartą Ethernet wprowadziło jeszcze swoje złącze AUI, do którego trzeba było podpiąć adapter/transciever na wymagany standard.
Przejściówki – wyglądają mi na zestaw do podłączenia zwykłego monitora do kolejnego wynalazku Apple, czyli złącza HDI-45 (https://en.wikipedia.org/wiki/HDI-45_connector). Złącze to miało w zamyśle zmniejszyć ilość kabli wychodzących od monitora (w jednym szedł sygnał wejścia/wyjścia obrazu i dźwięku oraz ADB dla urządzeń wskazujących). W praktyce jedyne komputery w jakich ono występowały to pierwsze Mac’i z PowerPC, czyli 6100/7100/8100, zaś jedyny monitor jaki był w nie wyposażony to Apple AudioVision 14. Później tego samego próbowali z Apple Display Connector (https://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Display_Connector), z podobnym skutkiem
Byla tez 17 z hdi 45. Mialem jakies 17 lat temu. Super na trunitronie. I ladnie grala. Tak przegladam strone. Wszystko to znam albo w wiekszosci mialem w rekach. Sprzedawalem. Naprawialem. Uzywalem. Moge o tym wszystko opowiedziec.